NEWSY Opole
i opolskie

Służby wojewody wsparte przez wojsko sprawdzą, co tak naprawdę znajduje się pod darnią na terenie byłego lotniska radzieckiego w Skarbimierzu koło Brzegu.
Władze opolskiej Wyższej Szkoły Bankowej podpiszą dzisiaj umowę o współpracy z Zespołem Szkół Ekonomicznych im. gen. Stefana Roweckiego "Grota" w Opolu.
O tym, że Śląsk Opolski stoi u progu potężnego kryzysu demograficznego, mówi się w regionie od dawna. Przypomnijmy: według prognoz Głównego Urzędu Statystycznego do 2030 roku liczba mieszkańców województwa może spaść do poziomu 860 tysięcy, czyli o około 17 proc. Najlepszym lekarstwem - zdaniem opolskich demografów - może być szybki rozwój Opola, które powinno się stać lokomotywą regionu.
Negocjowano do ostatniej chwili, ale w końcu wszystkie placówki szpitalne na Opolszczyźnie podpisały kontrakty z Narodowym Funduszem Zdrowia. Szpitale powiatowe na cały rok, natomiast placówki wojewódzkie, w uzgodnieniu z Urzędem Marszałkowskim, tylko na pół roku.
Zakłady Azotowe Kędzierzyn S.A. mają już wszystkie papiery na to by rozpocząć budowę instalacji kwasu TKV.
Powstanie rad dzielnic w Opolu zależy już tylko od głosowania Rady Miasta.
Zapraszamy na coroczną szampańską zabawę sylwestrową na opolskim rynku. Impreza rozpocznie się od godziny 21.00 !
Po raz kolejny ważą się losy Stowarzyszenia Dinopark. Przed świętami Zarząd Województwa ostatecznie odrzucił projekt porozumienia przygotowany przez gminę Ozimek, przygotował za to własny wariant ugody.
Trzy opolskie uczelnie wydały lub wydadzą w najbliższym czasie ponad 43 miliony złotych na swoją rozbudowę.
Wczoraj odbyła się największa na Opolszczyźnie wieczerza wigilijna na dla osób bezdomnych, samotnych i potrzebujących organizowana od 15 lat z inicjatywa ks. Zygmunta Lubienieckiego. Pierwsi goście zjawili się już na kilka godzin przed rozpoczęciem Wigilii. Zaproszono ich 1.200.
Decyzja w sprawie utworzenia - bądź nie - regionalnego lotniska w Kamieniu Śląskim zapadanie dopiero w połowie lutego.
Drastycznie spada ilość kradzieży choinek w okresie przedświątecznym. Po prostu stało się to nieopłacalne. Żywe drzewko można kupić już za 10 złotych, a za kradzież chojaka z lasu grodzi mandat wysokości 500 złotych lub sprawa w sądzie, gdzie można dostać karę w wysokości 5 tys. zł.
Do Opola dotrze dzisiaj Betlejemskie Światło Pokoju. Ogień przekazywany jest harcerską sztafetą z samego Betlejem.
Opole laureatem II edycji ogólnopolskiego konkursu SAMORZĄD NA 6. To już drugie wyróżnienie w konkursie organizowanym pod patronatem ministerstwa rozwoju regionalnego.
Rada Muzeum Polskiej Piosenki w OpoluPrezydent Opola powołał Radę Programową Muzeum Polskiej Piosenki. Przewodniczącym Rady, jej członkowie wybrali muzykologa Wacława Panka.
Na dniach modernizacja zapory za zbiorniku retencyjnym górującym nad Nysą wróci na listę zadań kluczowych, które zostaną - bez potrzeby stawania do konkursu - sfinansowane z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowiska.
Opolski Zakład Przewozów Regionalnych PKP organizuje konferencję prasową w sprawie nowego rozkładu jazdy. Najważniejszą nowością jest reaktywowanie połączenia kolejowego Nysa-Grodków-Brzeg. Pierwszy pociąg (a właściwie szynobus) na tej trasie zabierze pasażerów w najbliższą niedzielę 14 grudnia o 5.20 na dworcu PKP w Nysie. Nie będzie żadnej fety, choć o jej zorganizowanie zabiegał Obywatelski Komitet Obrony Kolei na Opolszczyźnie, który od dawna walczył o ponowne uruchomienie tej linii.
Opole w rankingu portalu Students.pl uznane zostało za najbardziej atrakcyjne miejsce do studiowania.
Młodzieżowa Rada Miasta Opola zaprasza na debatę:"Rocznica wprowadzenia stanu wojennego. Polityka historyczna, a młodzi ludzie".
Komisja konkursowa wskazała jedenaście obiektów przyjaznych osobom niepełnosprawnym. Ośmiu nadano certyfikat obiektu przyjaznego, a trzem wyróżnienie.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
Polityka Prywatności