Od 1 września ruszają zapisy na dofinansowany w 50% przez UE kierunek Ekonomia na opolskim Wydziale Ekonomicznym w Wyższej Szkole Bankowej. Studia są dofinansowane przez 3 lata nauki.
W zarządzaniu nowoczesnymi organizacjami niezbędne są odpowiednie kwalifikacje oraz specjalistyczna wiedza obejmująca szerokie spektrum zagadnień pozwalających na podejmowanie właściwych decyzji ekonomicznych. Potrzebne są umiejętności obejmujące: analityczne spojrzenie na funkcjonowanie przedsiębiorstw, rynków, instytucji, właściwą interpretację rzeczywistości gospodarczej, trendów i tendencji, ocenę ryzyka w warunkach zmienności otoczenia i dużego nasycenia konkurencją
Twoja wiedza:
W trakcie nauki tej specjalności zdobędziesz wiedzę z zakresu: kierowania podmiotami różnych branż, prowadzenia działalności gospodarczej, kierowania obszarami i procesami biznesowymi w organizacjach różnych typów. Dowiesz się w jaki sposób planować i realizować przedsięwzięcia gospodarcze realizować projekty, zdobywać zasoby i motywować ludzi.
Ekonomia ochrony środowiskaRozwój współczesnej cywilizacji możliwy jest przy racjonalnym wykorzystaniu zasobów, w tym zasobów naturalnych i środowiska przyrodniczego. Ograniczoność zasobów spowodowała, że obecnie powszechnie stosowana jest koncepcja zrównoważonego rozwoju. Zakłada ona takie wykorzystanie zasobów naturalnych i środowiska, aby potrzeby bieżących pokoleń nie pomniejszały szans korzystania z zasobów ziemi i przyrody w przyszłości.
Twoja wiedza:
Założenia ekonomii społecznej znajdują odzwierciedlenie w aktualnych priorytetach Unii Europejskiej, wśród których wyszczególnić można: działania na rzecz równoważenia rynku pracy; przeciwdziałaniu biedzie, bezrobociu, wykluczeniu społecznemu i finansowemu; wdrażanie idei demokracji partycypującej, polegającej na uaktywnieniu społeczeństw w realizacji określonych celów i zadań.
Umiejętność obsługi podstawowych programów jest obecnie niezbędna nie tylko na rynku pracy, ale także w życiu prywatnym, stąd dobra znajomość narzędzi informatycznych jest niewątpliwym atutem każdego absolwenta studiów poszukującego pracy. Przeważnie związane jest to z tzw. informatyką ekonomiczną, czyli dziedziną zajmującą się łączeniem wiedzy i umiejętności z informatyki oraz z ekonomii. Każdy, kto pracuje lub chce pracować w firmie prywatnej, administracji państwowej, czy jakiejkolwiek innej instytucji będzie miał lub ma do czynienia z zagadnieniami, którymi zajmuje się informatyka ekonomiczna.