Rodzaje fotelików rowerowych dla dziecka - jaki będzie najlepszy?

Dziecko chłonie wszystko jak gąbka, pewnie niejednokrotnie spotkałeś się z takim określeniem.
W najmłodszych latach dzieci nieustannie poznają świat i uczą się nowych rzeczy. Zamiast gier
na telefonie bądź tablecie, warto tym samym postawić na wspólną aktywność fizyczną ze swoim
dzieckiem, na przykład w formie wspólnej jazdy na rowerze!

Czy warto jeździć na rowerze z dzieckiem? 

Dziecko może podróżować z nami rowerem w foteliku już od 18 miesiąca swojego życia. Zabierając dziecko ze sobą na wspólne przejażdżki rowerowe to połączenie przyjemnego z pożytecznym. Dzięki aktywności fizycznej dbamy o swoją kondycję i o swoją sylwetkę. Jazda na rowerze pozwoli nam zrzucić zbędne kilogramy i zadbać o szczupłą, idealną sylwetkę po ciąży. Każde chwile spędzone z dzieckiem są przepiękne, tym bardziej jeżeli spędzamy czas wspólnie na świeżym powietrzu, bez korzystania z tabletu, telefonu komórkowego czy innych urządzeń elektronicznych. 

Jeżeli Twoje dziecko nie jest jeszcze na tyle duże, aby samemu poruszać się na osobnym rowerze, rozwiązaniem, które pomoże Ci zabrać Twoją pociechę we wspólną podróż będzie fotelik rowerowy. 

Rodzaje fotelików rowerowych dla dziecka

Na rynku odnajdziesz dwa główne rodzaje fotelików rowerowych dla dzieci. Są nimi foteliki montowane na ramę bądź na bagażnik, tym samym w zależności od naszych preferencji możemy wybrać zamocowanie naszego dziecka z przodu jak i z tyłu roweru. 

W przypadku montażu fotelika rowerowego dla dzieci z tyłu zyskujemy większe możliwości udźwigu oraz zdecydowanie łatwiejszy montaż, szczególnie wtedy kiedy rama roweru jest dość nietypowa. Wymagany do tego typu mocowania jest oczywiście bagażnik rowerowy. 

W sytuacji kiedy chcielibyśmy zamontować fotelik dla dziecka do samej ramy, ogromne znaczenie odgrywa tutaj jej kształt. Niestety wiele rowerów, w tym szczególności tych szosowych - zwyczajnie nie posiada takiej możliwości mocowania. Bez problemu zamocujemy fotelik rowerowy dla dziecka na ramie, która jest okrągła bądź owalna. 

W przypadku starszych, kilkuletnich dzieci - najczęściej poleca się wykorzystanie fotelika montowanego z tyłu na bagażnik. Z kolei dla najmłodszych dzieci od 18 miesięcy poleca się montaż na ramie, dzięki czemu mamy swoją pociechę cały czas w zasięgu wzroku

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru fotelika rowerowego? 

Wiesz już, że ogromne znaczenie podczas wyboru odgrywa sposób mocowania fotelika. Najważniejszym aspektem poza tym tematem jest oczywiście komfort i bezpieczeństwo dziecka. Tym samym warto zweryfikować najpierw jakie atesty bezpieczeństwa dany fotelik posiada. Bardzo istotny jest również stopień regulacji. Nie zapomnijmy jak szybko nasze dzieci rosną, a duży zakres regulacji pozwoli nam utrzymać jego funkcjonalność na dłużej! Nie będzie konieczności wymiany fotelika co kilka miesięcy. Fotelik rowerowy dla dziecka powinien być dopasowany nie tylko do wzrostu dziecka, ale również do jego wagi. Sklep rowerowy Opole posiada na tyle szeroki asortyment, że z pewnością znajdziesz fotelik dopasowany do swoich preferencji. 

Nie zwlekaj, jak widzisz wspólne wycieczki rowerowe z małym dzieckiem są możliwe i posiadają ogrom zalet. Dzięki temu wrócisz do formy, a jednocześnie pozwolisz swojemu dziecku na poznawanie świata i skutecznie odciągniesz go od urządzeń elektronicznych, od których niestety większość dzieci jest niemalże uzależniona. To najwyższy czas na to aby postawić na pierwszy krok i rozpocząć wspólne przejażdżki!


data ostatniej modyfikacji: 2022-12-14 10:08:41
Komentarze
 
Polityka Prywatności