21-24.02.2019

AMP w futsalu: Błaszczykowski będzie gościł zawodników, selekcjoner na trybunach

Trzydzieści jeden futsalowych drużyn zagra od piątku do niedzieli w Akademickich Mistrzostwach Polski kobiet i mężczyzn, które odbędą się w Opolu. Tytułów bronią Uniwersytet Jagielloński wśród kobiet i Uniwersytet Warszawski wśród mężczyzn. 

Uczestnicy turnieju finałowego o awans musieli walczyć w półfinałach – panie w dwóch, panowie aż w czterech. – W Opolu zobaczymy najlepszych polskich zawodników. Wiele drużyn ma w swoich składach zawodników z ekstraklasy. To będzie prawdziwa gratka dla fanów futsalu – mówi Tomasz Wróbel, prezes KU AZS Politechniki Opolskiej.

To pierwszy finał drużynowych rozgrywek w ramach AMP w tym roku. Wcześniej – w połowie stycznia – o medale rywalizowali szachiści. W sumie sportowcy-studenci do końca czerwca rywalizować będą o medale w ponad trzydziestu dyscyplinach.

Jak podkreślają organizatorzy, turniej, w którym weźmie udział kilkuset zawodników, jest odpowiednio przygotowany. – Wszystko jest dopięte na ostatni guzik. Turniej będzie miał oprawę godną imprez międzynarodowych. Zaczynamy w czwartkowy wieczór od ceremonii otwarcia, która odbędzie się w Stegu Arenie. Stworzymy naprawdę ciekawe show z udziałem wszystkich drużyn. A od piątku do niedzieli rozgrywki – drużyny rozegrają prawie 80 spotkań, które sędziować będą arbitrzy międzynarodowi, a na trybunach zasiądzie selekcjoner reprezentacji Polski Błażej Korczyński. Nie zabraknie też integracji i dobrej atmosfery już po zawodach. Impreza dla uczestników AMPów odbędzie się w klubie należącym do Jakuba Błaszczykowskiego, czyli popularnej Kubaturze – wyjaśnia Tomasz Wróbel.

W turnieju kobiet wystąpią: w grupie A Uniwersytet Gdański, Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Wałbrzychu i Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie; w grupie B Uniwersytet Szczeciński, Politechnika Śląska w Gliwicach, Uniwersytet Łódzki i Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie; w grupie C Uniwersytet Jagielloński w Krakowie, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie, Politechnika Opolska i Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie, a w grupie D Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie oraz Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie.

Z kolei w turnieju mężczyzn udział wezmą: w grupie A Politechnika Śląska w Gliwicach, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Politechnika Opolska i Uczelnia Łazarskiego w Warszawie; w grupie B Uniwersytet Warszawski, Politechnika Poznańska, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie i Uniwersytet Jagielloński w Krakowie; w grupie C Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy, Politechnika Łódzka i Kolegium Jagiellońskie – Toruńska Szkoła Wyższa, a w grupie D Społeczna Akademia Nauk w Łodzi, Uniwersytet Śląski w Katowicach, Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach oraz Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Pile.

Rywalizacja w turnieju pań i panów rozpocznie się w piątek o godz. 8. Turniej odbędzie się w czterech halach (Stegu Arena, Hala Politechniki Opolskiej przy ul. Prószkowskiej, Kompleks Sportowy Gwardia przy ul. Kowlaskiej, Hala OSiR Komprachcice). Finały zaplanowano na niedzielę - mecz o złoty medal kobiet rozpocznie się o godz. 14, a finałowe spotkanie turnieju panów o godz. 15.30

Organizatorem Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu jest AZS Politechnika Opolska. Impreza jest dofinansowywana ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, a partnerem rozgrywek jest Grupa LOTOS.

Więcej informacji o Akademickich Mistrzostwach Polski i innych imprezach organizowanych przez AZS można znaleźć w serwisie internetowym pasjaazs.pl.


data ostatniej modyfikacji: 2019-02-20 10:40:51
Komentarze
 
Polityka Prywatności