18 lutego 2013 (poniedziałek)

Okudżawa - pieśni rosyjskie

kategoria: koncerty

Koncert pieśni rosyjskich odbędzie się 16 lutego 2013 roku o godzinie 19:00 w Filharmonii Opolskiej im. Józefa Elsnera - Sala koncertowa. Bilety 30 zł. Aneta Łastik - wokal, Andrzej Jagodziński - fortepian, akordeon.

ANETA ŁASTIK uznana jest za najlepszą interpretatorkę pieśni Bułata Okudżawy. Jej kultowe nagranie „Ballady Bułata Okudżawy” jest do dzisiaj poszukiwane przez słuchaczy, a płyta otrzymała świetne recenzje w Polsce oraz Rosji i Francji. Ta wspaniała pieśniarka jest również pedagogiem pomagającym zwalczać problemy wokalne – prowadziła liczne warsztaty i wykłady, w tym również na Sorbonie. Jest autorką bardzo popularnych książek "Poznaj swój głos... twoje najważniejsze narzędzie pracy" oraz „Wewnętrzne dziecko”.

Aneta Łastik śpiewa utwory wybrane spośród najlepszej rosyjskiej poezji - głównie Okudżawy, Wysockiego, Cwietajewej, Lermontowa. Na jej recital w Moskwie przybyli goście aż z Syberii, a publiczność, która biła brawo na stojąco przez kilkanaście minut – płakała ze wzruszenia. Podobne przyjęcie miała w sali koncertowej warszawskiej Filharmonii Narodowej - gdzie śpiewała w sali wypełnionej po brzegi.

Jej doskonały głos, umiejętna interpretacja i niebywałe wyczucie zarówno języka, jak też złożonego charakteru i duszy wykonywanych piosenek – wprost ujmuje. 

W ramach recitalu w Filharmonii Opolskiej usłyszymy kompozycje do poezji Bułata Okudżawy, Michaiła Wysockiego, Mariny Cwietajewej, Michaiła Lermontowa i innych.

Utwory wykonywane są w języku rosyjskim. Anecie Łastik na scenie towarzyszy znakomity pianista Andrzej Jagodziński (fortepian/akordeon).

ANDRZEJ JAGODZIŃSKI, Pianista, kompozytor, aranżer i pedagog.

Rozpoczynał karierę jako waltornista w Orkiestrze Polskiego Radia i Telewizji w Warszawie. W swym dorobku artystycznym jako pianista ma występy i nagrania z wieloma polskimi zespołami jazzowymi - m.in. z: Old Timers, Swing Session, String Connection, Kwartet Zbigniewa Namysłowskiego, Kwartet Tomasza Szukalskiego, Kwartet Janusza Muniaka, Big Warsaw Band, Quintessence, Czwartet Jana Ptaszyna Wróblewskiego. Współpracował też z m.in. z Ewą Bem, Anetą Łastik, Henrykiem Miśkiewiczem, Giovannim Mirabassi. Koncertował niemal na całym świecie. 

W roku 1993 założył własny zespół Andrzej Jagodziński Trio, z którym nagrał pierwszą na polskim rynku płytę z jazzowymi interpretacjami Fryderyka Chopina. Fala nagród i uznania, która spłynęła po premierze płyty „Chopin” zapoczątkowała kolejne wydawnictwa z twórczością chopinowską. Z okazji Roku Chopinowskiego 2010 zespół wydał specjalny krążek „Sonata b-moll”. W międzyczasie Andrzej Jagodziński zrealizował swój kolejny projekt z pogranicza muzyki klasycznej i jazzowej „Muzyka Polska”, do którego, oprócz swojego zespołu, zaprosił znakomitych artystów; orkiestrę AUKSO, Grażynę Auguścik, Izabelę Kłosińską, Jadwigę Kotnowską, Hannę Sikorzak-Olek i Henryka Miśkiewicza.W 2005 roku został uhonorowany przez Ministra Kultury Brązowym Medalem Zasłużony Kulturze GLORIA ARTIS.



opublikowano: 2013-02-04
Komentarze
Polityka Prywatności